رویداد فناورانه راه هوشمند

آغاز ثبت نام فناوران رویداد راه هوشمند در کارگاه های توانمندسازی

اعلام طرح های منتخب در غربالگری اولیه رویداد فناورانه راه هوشمند …

 

فناوران شرکت کننده در رویداد راه هوشمند، پیش از شرکت در رویداد دمودی و ارزیابی نهایی، باید در کارگاه های توانمندسازی ثبت نام و شرکت کنند. به گفته دکتر حمزه ذاکری، رئیس مرکز توسعه آموزش، مطالعات و نوآوری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، کارگاه های توانمندسازی با هدف کمک به توسعه کسب و کار و نحوه ارائه طرح توسط فناوران به سرمایه گذاران و بهره برداران، به عنوان بخش مهمی از رویداد راه هوشمند برگزار می شود.

وی افزود: «ما معتقدیم که فناوران باید از دانش و مهارت‌های لازم برای موفقیت در کسب و کار خود برخوردار باشند. به همین دلیل، برگزاری این کارگاه‌ها را در دستور کار خود قرار دادیم. در این کارگاه‌ها، از اساتید و متخصصان باتجربه استفاده می‌کنیم تا فناوران بتوانند از بهترین آموزش‌ها بهره‌مند شوند.»

در کارگاه های توانمندسازی رویداد راه هوشمند، فناوران با مباحثی از جمله تدوین طرح کسب و کار، ظرفیت های قانونی و روش های توسعه کسب وکارهای دانش بنیان، تجاری سازی و ارزش گذاری فناوری و همچنین شیوه های ارائه به سرمایه گذار آشنا می شوند.

نکته قابل توجه اینکه علاوه بر کارگاه های توانمندسازی که برای فناوران منتخب برگزار می شود، برای فناورانی که در غربالگری اول پذیرفته نشدند نیز، یک برنامه فرصت مجدد در نظر گرفته شده است. ذاکری گفت:«این برنامه فرصتی برای این فناوران است تا با شرکت در کارگاه‌های توانمندسازی، دانش و مهارت‌های خود را بهبود بخشند و شانس خود را برای پذیرش در رویداد راه هوشمند افزایش دهند.»

در کارگاه های فرصت مجدد مباحثی مانند آشنایی با اکوسیستم فناوری ایران، ایده پردازی و اعتبارسنجی، طراحی بوم کسب وکار، انواع قراردادهای سرمایه گذاری و نحوه ارائه به سرمایه گذار، مطرح خواهد شد. در پایان این کارگاه ها، به فناوران برتر فرصت حضور در جمع منتخبین داده خواهد شد.

کارگاه های توانمندسازی، به صورت آنلاین، از روز پنج شنبه ۲۵ آبان تا جمعه ۳ آذر ماه ادامه دارد. شرکت در کارگاه های توانمندسازی برای ادامه حضور منتخبین در غربالگری اولیه، در ادامه فرآیند رویداد، الزامی و برای سایر فناوران در برنامه فرصت مجدد اختیاری است.

فناوران می بایست تا پایان روز چهارشنبه ۲۴ آبان، از طریق پنل کاربری در کارگاه های توانمندسازی ثبت نام کنند. جدول کارگاه های دوره توانمندسازی در ادامه آورده شده است.

ردیف عنوان کارگاه
1 ظرفیت های قانونی و روش های توسعه بازار در حوزه فناوری و دانش بنیان
2 رشد و توسعه کسب و کار از طریق اکوسیستم نوآوری و کارآفرینی ایران
3 تجاری سازی محصولات فناورانه و دانش بنیان
4 قراردادهای سرمایه گذاری و فنون ارائه به سرمایه گذار
5 آشنایی با ارزش گذاری فناوری
6 بایدها و نبایدهای ارائه به سرمایه گذار
ردیف عنوان کارگاه
1 رشد و توسعه کسب و کار از طریق اکوسیستم نوآوری و کارآفرینی ایران
2 ایده پردازی و اعتبارسنجی ایده
3 طراحی بوم کسب و کار و برآوردهای مالی
4 قراردادهای سرمایه گذاری و فنون ارائه به سرمایه گذار
5 بایدها و نبایدهای ارائه به سرمایه گذار

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا