رویداد فناورانه راه هوشمند

برگزاری اولین نشست هم‌اندیشی رویداد راه هوشمند

اولین نشست هم‌اندیشی رویداد راه هوشمند با حضور مسئولان سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و برج فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، منصور فخاران رئیس مرکز مدیریت راه های این سازمان گفت: رویداد ملی راه هوشمند با هدف هم‌اندیشی و کشف ایده‌های فناورانه تولید شده توسط شرکت‌های دانش‌بنیان، ایده پردازان و جامعه علمی کشور توسط سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای با همکاری معاونت علمی فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری و مرکز تبادل فناوری ایده بازار دانشگاه صنعتی امیرکبیر در سال‌جاری اجرا خواهد شد.

وی افزود: در این نشست محورهای رویداد راه هوشمند ۲۰۲۳(smart road)، فرآیند زمان‌بندی این رویداد، اطلاع رسانی و تبلیغات و نحوه انتخاب رویداد برتر تعیین شد.

منصور فخاران با اشاره به این‌که این نشست که به منظور تبادل نظر و برگزاری مطلوب رویداد فناورانه راه هوشمند برگزار شد، بیان کرد: در این نشست زمان‌بندی اجرای هر بخش از رویداد یاد شده شامل فراخوان عمومی در سطح کشور، طراحی الگوها و مبانی گزینش طرح‌های برتر و امتیازدهی، رونمایی از طرح‌های منتخب در نمایشگاه مجازی، برگزاری دمودی، داوری و معرفی طرح‌های برتر تعیین و مشخص شد.

وی افزود: همچنین ترکیب کمیته سیاست گذاری، کمیته علمی و اجرایی نیز در این نشست تخصصی مشخص و مقرر شد اطلاع رسانی و تبلیغات، طراحی پوستر و سایت مربوط به این رویداد تا ۲۰ مرداد ماه سال‌جاری جهت دریافت طرح‌ها و ایده‌های مربوط به عناوین رویداد انجام و تا ۳۰ شهریور ماه نسبت دریافت طرح‌ها اقدام شود.

فخاران بیان کرد: مکان‌یابی و جانمایی و روش سرمایه‌گذاری سامانه‌های حمل و نقل هوشمند، هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء، مدیریت داده‌های بزرگ(big data) و استخراج دانش از داده‌های سامانه های حمل ونقل هوشمند، فناوری‌های نوین حمل و نقل هوشمند، استانداردسازی سامانه‌های حمل و نقل هوشمند، یکپارچه سازی و اتصال داده های سامانه‌های حمل و نقل هوشمند، خودکالیبراسیون (AUOTOCALIBRATION) سامانه‌های حمل و نقل هوشمند، خودروهای خودران و زیرساخت های لازم سامانه های حمل و نقل هوشمند، شیوه های نوین اطلاع رسانی و اطلاع یابی و مدیریت تقاضای سفر، ایجاد ارزش افزوده و افزایش اثربخشی سامانه های حمل و نقل هوشمند و ایده های آزاد از جمله محورهای اصلی این رویداد هستند.

رئیس مرکز مدیریت راه‌های سازمان بیان کرد: از طرح های برتر ارائه شده در رویداد فناورانه راه هوشمند در نمایشگاه حمل و نقل، لجستیک و صنایع وابسته که هر ساله در آذرماه برگزار می‌شود، رونمایی خواهد شد.

رئیس مرکز مدیریت‌ راه‌های سازمان با بیان این‌که نشست با شرکت‌های دانش بنیان، برگزاری AUT Talks و برگزاری نمایشگاه مجازی و دمودی پیش از برگزاری نهایی رویداد از جمله اقدامات مهم برگزاری رویداد پیش‌رو بوده گفت: سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با هدف مرکزی فناورانه و مردم پایه با نوین‌سازی سامانه‌های حمل و نقل هوشمند و توسعه فناوری‌ها، ایجاد مسیر امن، حمل و نقل روان و ایمن، مدیریت هوشمند ترافیک و اطلاع‌رسانی مناسب به کاربران راه اقدام به برگزاری این رویداد تخصصی کرده است، در این رویداد مهم از تمامی دستگاه‌های بهره‌بردار به‌ویژه پلیس راهور فراجا و معاونت حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی نیز دعوت به‌عمل می‌آورد تا در این رویداد فناورانه راه هوشمند شرکت کنند.

شایان ذکر است اولین نشست مشترک با حضور منصور فخاران رئیس مدیریت راه های کشور، حمزه ذاکری رئیس مرکز آموزش، توکلی معاون دفتر روابط عمومی، کارشناسان مرکز مدیریت راه‌ها، کارشناسان مرکز توسعه آموزش، مطالعات و نوآوری سازمان با نمایندگان دانشگاه امیرکبیر برگزار شد.

لینک خبر

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا